کارخانه تولیدی، صادراتی پاک اویل زنجان در سال 1384 در منطقه‌ای صنعتی در نزدیکی شهر زنجان با مشارکت تنی چند از آگاهان به این صنعت تولیدی افتتاح گردید.

در سال 1385 با اتمام کارهای اجرایی کارخانه و اخذ جوازتاسیس واحد تصفیه دوم  و پروانه بهره‌برداری تولید چهار قلم کالا شامل انواع روغن پایه،روغن دنده، روغن هیدرولیک، و انواع هیدروکربن های حاصل از بلندینگ آغاز گردید. تصفیه دوم روغن کارکرده بااستفاده از متدهای جدید و بدون استفاده از اسید که منجربه تولید لجن های اسیدی که مخرب محیط زیست میباشند انجام میشود که این روش در صنعت بازیافت روغن پایه از روغن کارکرده از طرف محیط زیست استان  نیز به عنوان انقلاب سبز در عرصهء صنعت تصفیه نام گرفت.

بخش اعظم محصولات این شرکت دارای پروانه استفاده از علامت استاندارد ملی می‌باشد.مواد اولیه مصرفی شامل روغن پایه و روغن کارکرده و برخی افزودنیهاست که از بازار جهانی و داخلی تهیه می‌شوند.

همچنین با تلاش فراوان گروه تحقیق و توسعهء شرکت پاک اویل زنجان و با احداث سایت و خط تولید جدیدو با استفاده از بروزترین متدهای دنیا توانسته ایم محصولاتی جدید و قابل رقابت با محصولات مشابه خارجی با برند PakO را تولید نمائیم که بزودی وارد بازار عرضه و فروش خواهد شد.

این شرکت از تاریخ تاسیس تاکنون همواره تنوع و کیفیت کالاهای تولیدی خود را افزایش داده وامروزه با گذشت این مدت محصولات تولیدی شرکت از نظر کیفیت و بسته بندی با استانداردهای جهانی مطابقت دارند.و بازار فروش محصولات این شرکت در سراسر ایران گسترده است و صادرات به کشور‌های همسایه وسایردر حال انجام می‌باشد.این پیشرفت‌ها تنها با بکارگیری دستگاه‌های تمام اتوماتیک پیشرفته، مهندسین و متخصصین مجرب و کارآزموده و همچنین سیستم کنترل کیفیت سازمان یافته‌ای امکان پذیر شده است.

تاسیسات و تجهیزات کارخانه بنحوی طراحی و ساخته شده است که به آسانی می‌توان آنرا گسترش داد و همچنین شرکت اقداماتی درجهت اخذ تاییده های جهانی دیگری به عمل اورده که حاصل ان دریافت گواهی نامه های ایزو CE  و  ایزو  ALLIANCE   میباشد.